Το Σαββατοκύριακο 15-16/6 η νέα γενιά του ελληνικού στίβου θα δώσει ραντεβού στη Πάτρα, και συγκεκριμένα στο Παμπελοποννησιακό Στάδιο, στον σημαντικότερο εγχώριο αγώνα της κατηγορίας φέτος.

Επόμενη στάση του athlead.gr για τον στίβο είναι η Πάτρα, απ’ όπου θα σας μεταφέρουμε όλο το κλίμα και τις δηλώσεις των νεαρών πρωταγωνιστών του πρωταθλήματος. Ακολουθεί το πρόγραμμα της διοργάνωσης:

1η μέρα | Σάββατο 15 Ιουνίου | ΠΡΩΙ

08:30 | Σφυροβολία Α | προκριματικός
08:30 | 110μ εμπόδια Α | προκριματικός
08:55 | 100μ εμπόδια Γ | προκριματικός
09:00 | Τριπλούν Α | προκριματικός
09:00 | Δισκοβολία Γ | προκριματικός
09:00 | Ύψος Γ | προκριματικός
09:30 | Επί κοντώ Γ | προκριματικός Α
09:30 | 400μ Α | προκριματικός
09:55 | 400μ Γ | προκριματικός
10:00 | Επί κοντώ Γ | προκριματικός Β
10:30 | Σφαιροβολία Α | προκριματικός
10:30 | Τριπλούν Γ | προκριματικός
10:40 | 100μ Α | προκριματικός
11:15 | Ακοντισμός Γ | προκριματικός
11:40 | 100μ Γ | προκριματικός

1η μέρα | Σάββατο 15 Ιουνίου | ΑΠΟΓΕΥΜΑ

17:00 | Σφυροβολία Α | τελικός
18:00 | Επί κοντώ Γ | τελικός
18:00 | 110μ εμπόδια Α | τελικός
18:15 | Δισκοβολία Γ | τελικός
18:20 | 100μ εμπόδια Γ | τελικός
18:30 | Τριπλούν ανδρών | τελικός
18:40 | 100μ Α | τελικός
18:55 | 100μ Γ | τελικός
19:00 | Σφαιροβολία Α | τελικός
19:00 | Ύψος Γ | τελικός
19:15 | 400μ Α | τελικός
19:30 | 400μ Γ | τελικός
19:45 | 1500μ Α | τελικός
20:00 | Τριπλούν Γ | τελικός
20:00 | Ακοντισμός Γ | τελικός
20:15 | 1500μ Γ | τελικός
20:35 | 2000μ στιπλ Α | τελικός
20:50 | 2000μ στιπλ Γ | τελικός
21:10 | 4Χ100μ Α | τελικές σειρές
21:40 | 4X100μ Γ | τελικές σειρές
22:20 | 5000μ βάδην Γ | τελικός

2η μέρα | Κυριακή 16 Ιουνίου | ΠΡΩΙ

08:00 | 5000μ βάδην Α | τελικός
08:30 | Σφυροβολία Γ | προκριματικός
08:45 | 400μ εμπόδια Α | προκριματικός
09:00 | Μήκος Γ | προκριματικός
09:00 | Δισκοβολία Α | προκριματικός
09:10 | 400μ εμπόδια Γ | προκριματικός
09:30 | Ύψος Α | προκριματικός
09:40 | 800μ Α | προκριματικός
10:05 | 800μ Γ | προκριματικός
10:30 | Σφαιροβολία Γ | προκριματικός
10:30 | 200μ Α | προκριματικός
10:45 | Μήκος Α | προκριματικός
11:00 | Ακοντισμός Α | προκριματικός
11:30 | 200μ Γ | προκριματικός

2η μέρα | Κυριακή 16 Ιουνίου | ΑΠΟΓΕΥΜΑ

17:00 | Σφυροβολία Γ | τελικός
17:30 | 400μ εμπόδια Α | τελικός
17:30 | Δισκοβολία Α | τελικός
17:45 | 400μ εμπόδια Γ | τελικός
17:45 | Μήκος Γ | τελικός
18:00 | Επί κοντώ Α | τελικός
18:05 | 200μ Α | τελικός
18:15 | Ύψος Α | τελικός
18:25 | 200μ Γ | τελικός
18:45 | 800μ Α | τελικός
19:00 | 800μ Γ | τελικός
19:00 | Σφαιροβολία Γ | τελικός
19:15 | 3000μ Α | Α’ τελική σειρά
19:15 | Μήκος Α | τελικός
19:15 | Ακοντισμός Α | τελικός
19:30 | 3000μ Α | Β’ τελική σειρά
19:45 | 3000μ Γ | Α’ τελική σειρά
20:00 | 3000μ Γ | Β’ τελική σειρά
20:20 | 4Χ400μ Α | τελικές σειρές
20:40 | 4Χ400μ Γ | τελικές σειρές